WordPress.com - Themes - Hew - en to ur_PK translation catalogue (50 entries)

en: Search Results for: %s
ur_PK: کے لئے تلاش کے نتائج %s

en: Archives
ur_PK: محفوظات:

en: Archives: %s
ur_PK: محفوظات: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ur_PK: بات چیت

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ur_PK: آڈیو

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ur_PK: اسٹیٹسز

[ctx: post format archive title]
en: Links
ur_PK: لنکس

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ur_PK: حوالے

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ur_PK: ویڈیوز

[ctx: post format archive title]
en: Images
ur_PK: تصاویر

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ur_PK: گیلیریز

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ur_PK: ایک طرف

en: Day: %s
ur_PK: دن: %s

en: Month: %s
ur_PK: مہینہ : %s

en: Year: %s
ur_PK: سال: %s

en: Author: %s
ur_PK: مصنف: %s

en: Tag: %s
ur_PK: ٹیگ: %s

en: Category: %s
ur_PK: زمرہ: %s

en: Post navigation
ur_PK: پوسٹ نیویگیشن

en: Newer posts
ur_PK: تازہ ترین پوسٹیں

en: Older posts
ur_PK: پرانی پوسٹیں

en: Posts navigation
ur_PK: پوسٹوں کی نیویگیشن

note: translators: used between list items, there is a space after the comma
en: ,
ur_PK: ،

en: Your comment is awaiting moderation.
ur_PK: آپ کی رائے ماڈریشن کا انتظار کر رہی ہے

en: %s <span class="says">says:</span>
ur_PK: %s <span class="says">کہتے ہیں:</span>

en: Pingback:
ur_PK: پنگ بیک:

en: Page %s
ur_PK: %s صفحہ

en: Widgets
ur_PK: ویجٹس

en: Skip to content
ur_PK: چھوڑیں اور مواد پر جائیں

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ur_PK: استعمال

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ur_PK: پر

en: Social Menu
ur_PK: سوشل مینو

en: Primary Menu
ur_PK: بنیادی مینیو

en: Theme: %1$s by %2$s.
ur_PK: تھیم: %1$s منجانب %2$s۔

en: Proudly powered by %s
ur_PK: کی فخریہ پیشکش %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
ur_PK: سیمینٹک ذاتی پبلشنگ پلیٹ فارم

en: Edit
ur_PK: تدوین

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ur_PK: لگتا ہے ہم وہ نہیں ڈھونڈ پا رہے جو آپ چاہ رہے ہیں۔ شاید تلاش مدد کرسکے۔

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ur_PK: معزرت، مگر آپکی تلاش کا کوئی لفظ نہ مل سکا۔ برائے مہربانی کچھ دوسرے الفاظ سے دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ur_PK: پہلی تحریر شائع کرنے کے لیے تیار ہیں؟ <a href="%1$s">یہاں سے شروع کیجیے</a>۔

en: Nothing Found
ur_PK: کچھ نھیں ملا

en: Pages:
ur_PK: صفحات:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ur_PK: پڑھنا جاری رکھیں→

en: Comments are closed.
ur_PK: تبصرے بند ہیں.

en: Newer Comments &rarr;
ur_PK: &rarr; نئے تبصرے

en: &larr; Older Comments
ur_PK: ←پرانی رائے

en: Comment navigation
ur_PK: تبصرہ نیویگیشن

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ur_PK[0]: ایک خیال &ldquo;%2$s&rdquo; پہ
ur_PK[1]: %1$s خیالات &ldquo;%2$s&rdquo; پہ

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ur_PK: لگتا ہے اِس جگہ کچھ نہیں مل سکا۔ شلاش کی کوشش کیجیے؟

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ur_PK: اوہ! وہ صفحہ نہیں مل سکا
