WordPress.com - Themes - Hew - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Main Accent
tr: Ana Vurgu

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives: %s
tr: Arşivler: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
tr: Sohbetler

[ctx: post format archive title]
en: Audio
tr: Ses

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
tr: Durumlar

[ctx: post format archive title]
en: Links
tr: Bağlantılar

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
tr: Alıntılar

[ctx: post format archive title]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: post format archive title]
en: Images
tr: Görseller

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
tr: Galeriler

[ctx: post format archive title]
en: Asides
tr: Yan sütun

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
tr: j F Y

en: Day: %s
tr: Gün: %s

en: Month: %s
tr: Ay: %s

en: Year: %s
tr: Yıl: %s

en: Author: %s
tr: Yazar: %s

en: Tag: %s
tr: Etiket: %s

en: Post navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Newer posts
tr: Yeni Yazılar

en: Older posts
tr: Eski Yazılar

en: Posts navigation
tr: Yazı dolaşımı

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim için bekliyor.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
tr: %1$s %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
tr: %s <span class="says">dedi ki:</span>

en: Pingback:
tr: Geri bildirim:

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: Widgets
tr: Bileşenler

en: Skip to content
tr: İçeriğe geç

en: Top Widget Area Four
tr: Üst Bileşen Alanı Dört

en: Top Widget Area Three
tr: Üst Bileşen Alanı Üç

en: Top Widget Area Two
tr: Üst Bileşen Alanı İki

en: Top Widget Area One
tr: Üst Bileşen Alanı Bir

en: Social Menu
tr: Sosyal Menü

en: Primary Menu
tr: Birincil menü

en: Theme: %1$s by %2$s.
tr: Tema: %2$s tarafından %1$s.

en: Proudly powered by %s
tr: %s gururla sunar

en: A Semantic Personal Publishing Platform
tr: Bir Anlambilimsel Kişisel Yayın Platformu

en: All %s posts
tr: Tüm %s yazıları

en: Edit
tr: Düzenle

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
tr: Aradığınız sayfa bulunamadı. Belki arama kutusu aradığınızı bulma konusunda yardımcı olabilir.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüz fakat aradığınız kriterler ile örtüşen sonuç bulunamadı. Lütfen başka kriterler ile tekrar deneyin.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
tr: İlk yazınızı yayınlamaya hazır mısınız? <a href="%1$s">Buradan başlayın</a>.

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Okumaya devam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
tr: Yorumlar kapalı.

en: Newer Comments &rarr;
tr: Yeni yorumlar &arr;

en: &larr; Older Comments
tr: &arr; Eski yorumlar

en: Comment navigation
tr: Yorum dolaşımı

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
tr[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine bir yorum
tr[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; üzerine %1$s yorum

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
tr: Burada bir şey bulamadık. Bir de aramayı denemek ister misiniz?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
tr: Üzgünüz! Bu sayfa bulunamıyor.
