WordPress.com - Themes - Hew - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Main Accent
ru: Основной акцент

en: Search Results for: %s
ru: Результаты поиска: %s

en: Archives
ru: Архивы

en: Archives: %s
ru: Архивы: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ru: Чаты

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ru: Аудио

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ru: Статусы

[ctx: post format archive title]
en: Links
ru: Ссылки

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ru: Цитаты

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ru: Видео

[ctx: post format archive title]
en: Images
ru: Изображения

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ru: Галереи

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ru: Заметки

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ru: d.m.Y

en: Day: %s
ru: День: %s

en: Month: %s
ru: Месяц: %s

en: Year: %s
ru: Год: %s

en: Author: %s
ru: Автор: %s

en: Tag: %s
ru: Метка: %s

en: Post navigation
ru: Навигация по записям

en: Newer posts
ru: Следующие записи

en: Older posts
ru: Предыдущие записи

en: Posts navigation
ru: Навигация по записям

[ctx: post date]
en: Posted on %s
ru: Опубликовано %s

en: Your comment is awaiting moderation.
ru: Ваш комментарий ожидает проверки.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ru: %1$s в %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
ru: %s<span class="says">:</span>

en: Pingback:
ru: Уведомление:

en: Page %s
ru: Страница %s

en: Widgets
ru: Виджеты

en: Skip to content
ru: Перейти к содержимому

en: Social Menu
ru: Меню социальных сетей

en: Primary Menu
ru: Основное меню

en: Theme: %1$s by %2$s.
ru: Тема: %1$s, автор: %2$s.

en: Proudly powered by %s
ru: Сайт работает на %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
ru: Семантическая платформа для персональных публикаций

en: All %s posts
ru: Все записи: %s

en: Edit
ru: Изменить

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ru: Запрошенную информацию найти не удалось. Возможно, будет полезен поиск по сайту.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ru: Извините, по вашему запросу ничего не найдено. Попробуйте другие ключевые слова.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ru: Готовы опубликовать свою первую запись? <a href="%1$s">Начните отсюда</a>.

en: Nothing Found
ru: Не найдено

en: Pages:
ru: Страниц:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ru: Читать далее <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
ru: Обсуждение закрыто.

en: Newer Comments &rarr;
ru: Следующие комментарии &rarr;

en: &larr; Older Comments
ru: &larr; Предыдущие комментарии

en: Comment navigation
ru: Навигация по комментариям

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ru[0]: %2$s: Один комментарий
ru[1]: %2$s: %1$s комментария
ru[2]: %2$s: %1$s комментариев

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ru: По данному адресу ничего не найдено. Попробуйте воспользоваться поиском.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ru: Ошибка. Страница не найдена.
