WordPress.com - Themes - Hew - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Main Accent
ro: Accent principal

note: Description of the plugin/theme
en: Hew is a personal blog theme with distinct identity and a splash of colour! It's all about sharing your thoughts and experiences, and connecting with your readers via prominently placed social media links.
ro: Hew este o temă de blog personal cu identitate distinctă și o pată de culoare! Este vorba despre împărtășirea gândurilor și experiențelor tale și conectarea cu cititorii tăi prin legături către media socială plasate în loc vizibil.

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării pentru: %s

en: Archives
ro: Arhivă

en: Archives: %s
ro: Arhive: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ro: Conversații

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ro: Stări

[ctx: post format archive title]
en: Links
ro: Legături

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ro: Citat

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ro: Videouri

[ctx: post format archive title]
en: Images
ro: Imagini

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ro: Galerii

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ro: Note

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ro: j F Y

en: Day: %s
ro: Zi: %s

en: Month: %s
ro: Lună: %s

en: Year: %s
ro: An: %s

en: Author: %s
ro: Autor: %s

en: Tag: %s
ro: Etichetă: %s

en: Category: %s
ro: Categorie: %s

en: Post navigation
ro: Navigare articole

en: Newer posts
ro: Articole mai noi

en: Older posts
ro: Articole mai vechi

en: Posts navigation
ro: Navigare articole

[ctx: categories list]
en: in %1$s
ro: în %1$s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
ro: Publicat de %s

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău e în așteptare.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
ro: %s <span class="says">zice:</span>

en: Page %s
ro: Pagina %s

en: Widgets
ro: Widget-uri

en: Skip to content
ro: Sări la conţinut

en: Top Widget Area Four
ro: A patra zonă asamblabilă de sus

en: Top Widget Area Three
ro: A treia zonă asamblabilă de sus

en: Top Widget Area Two
ro: A doua zonă asamblabilă de sus

en: Top Widget Area One
ro: Prima zonă asamblabilă de sus

en: Social Menu
ro: Meniu social

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Theme: %1$s by %2$s.
ro: Tema: %1$s de %2$s.

en: Proudly powered by %s
ro: Propulsat cu mândrie de %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
ro: O platformă semantică de publicare personală

en: All %s posts
ro: Toate cele %s de articole

en: Edit
ro: Editare

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro: Nu s-a putut găsi conținutul căutat. Probabil o căutare sau una dintre legăturile de mai jos pot ajuta.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro: Ne pare rau, căutarea nu are nici un rezultat. Vă rugăm să încercați din nou cu unele cuvinte cheie diferite.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro: Pregătit să publici primul articol? <a href="%1$s">Începe de aici</a>.

en: Nothing Found
ro: Nu a fost găsit nimic

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Continuarea <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
ro: Comentariile nu sunt permise.

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; comentarii mai vechi

en: Comment navigation
ro: Navigare comentarii

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[0]: Un gând despre &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[1]:  %1$s gânduri despre &ldquo;%2$s&rdquo;
ro[2]:  %1$s de gânduri despre &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ro: Se pare că nu a fost găsit nimic aici. Poate încerci o căutare?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro: Hopa! Pagina nu a fost găsită.
