WordPress.com - Themes - Hew - en to no translation catalogue (50 entries)

en: Search Results for: %s
no: Søkeresultater for: %s

en: Archives
no: Arkiver

note: translators: 1: Taxonomy singular name, 2: Current taxonomy term
en: %1$s: %2$s
no: %1$s @ %2$s

en: Archives: %s
no: Arkiv: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
no: Samtaler

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
no: Statuser

[ctx: post format archive title]
en: Links
no: Lenker

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
no: Sitater

[ctx: post format archive title]
en: Videos
no: Filmer

[ctx: post format archive title]
en: Images
no: Bilder

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
no: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Asides
no: Notiser

en: Day: %s
no: Dag: %s

en: Month: %s
no: Måned: %s

en: Year: %s
no: År: %s

en: Author: %s
no: Forfatter: %s

en: Tag: %s
no: Merkelapp: %s

en: Category: %s
no: Kategori: %s

en: Post navigation
no: Innleggsnavigasjon

en: Newer posts
no: Nyere innlegg

en: Older posts
no: Eldre innlegg

en: Posts navigation
no: Innleggsnavigasjon

[ctx: post date]
en: Posted on %s
no: Publiser %s

en: Your comment is awaiting moderation.
no: Din kommentar avventer moderasjon.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
no: %1$s, %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
no: %s <span class="says">sier:</span>

en: Pingback:
no: Tilbaketråkk:

en: Page %s
no: Side %s

en: Widgets
no: Widgeter

en: Skip to content
no: Gå til innhold

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
no: på

en: Social Menu
no: Sosiale medier-meny

en: Primary Menu
no: Primærmeny

en: Theme: %1$s by %2$s.
no: Tema: %1$s av %2$s.

en: Proudly powered by %s
no: Stolt drevet av %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
no: En semantisk personlig publiseringsplatform

en: Edit
no: endre

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
no: Vi klarer ikke å finne det du leter etter. Prøv å søke.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
no: Beklager, men intet passet til ditt søkeuttrykk. Vennligst prøv igjen med noen andre nøkkelord.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
no: Klar for å publisere ditt første innlegg? <a href="%1$s">Kom i gang her</a>.

en: Nothing Found
no: Ingenting funnet

en: Pages:
no: Sider:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
no: Les videre <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
no: Kommentarer er stengt.

en: Newer Comments &rarr;
no: Nyere kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
no: &larr; Eldre kommentarer

en: Comment navigation
no: Kommentarnavigasjon

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
no[0]: En kommentar om &ldquo;%2$s&rdquo;
no[1]: %1$s kommentarer om &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
no: Det ble ikke funnet noe her. Kanskje du kan prøve å søke?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
no: Auda! Den siden finnes ikke,
