WordPress.com - Themes - Hew - en to nn_NO translation catalogue (52 entries)

en: Search Results for: %s
nn_NO: Søkjeresultat for: %s

en: Archives
nn_NO: Arkiv

en: Archives: %s
nn_NO: Arkiv: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
nn_NO: Samtaler

[ctx: post format archive title]
en: Audio
nn_NO: Lyd

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
nn_NO: Statusar

[ctx: post format archive title]
en: Links
nn_NO: Lenkjer

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
nn_NO: Sitat

[ctx: post format archive title]
en: Videos
nn_NO: Videoar

[ctx: post format archive title]
en: Images
nn_NO: Bilde

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
nn_NO: Galleri

[ctx: post format archive title]
en: Asides
nn_NO: Notisar

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
nn_NO: j. F Y

en: Day: %s
nn_NO: Dag: %s

en: Month: %s
nn_NO: Månad: %s

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
nn_NO: Å

en: Year: %s
nn_NO: År: %s

en: Author: %s
nn_NO: Forfattar: %s

en: Tag: %s
nn_NO: Taggar: %s

en: Category: %s
nn_NO: Kategori: %s

en: Post navigation
nn_NO: Innleggsnavigasjon

en: Newer posts
nn_NO: Nyare innlegg

en: Older posts
nn_NO: Eldre innlegg

en: Posts navigation
nn_NO: Innleggsnavigasjon

en: Your comment is awaiting moderation.
nn_NO: Kommentaren din ventar på å verte moderert.

en: %s <span class="says">says:</span>
nn_NO: %s <span class="says">seier:</span>

en: Pingback:
nn_NO: Tilbakeping:

en: Page %s
nn_NO: Side %s

en: Widgets
nn_NO: Småprogram

en: Skip to content
nn_NO: Gå til innhald

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
nn_NO: på

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
nn_NO: på

en: Social Menu
nn_NO: Sosial meny

en: Primary Menu
nn_NO: Primærmeny

en: Theme: %1$s by %2$s.
nn_NO: Tema: %1$s av %2$s.

en: Proudly powered by %s
nn_NO: Stolt driven av %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
nn_NO: Ei semantisk personleg publiseringsplattform

en: All %s posts
nn_NO: Alle %s innlegg

en: Edit
nn_NO: Rediger

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nn_NO: Det ser ikkje ut til at me kan finna det du ser etter. Kanskje eit søk ka hjelpa.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nn_NO: Beklagar, vi fann ingenting som passa med søket ditt. Prøv igjen med andre søkeord.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
nn_NO: Klar for å publisere det fyrste innlegget ditt? <a href="%1$s">Kom i gang her</a>.

en: Nothing Found
nn_NO: Fann ingenting

en: Pages:
nn_NO: Sider:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nn_NO: Les meir <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
nn_NO: Kommentarfeltet er stengt.

en: Newer Comments &rarr;
nn_NO: Nyare kommentarar &rarr;

en: &larr; Older Comments
nn_NO: &larr; Eldre kommentarar

en: Comment navigation
nn_NO: Kommentarnavigasjon

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
nn_NO[0]: Ein tanke på &ldquo;%2$s&rdquo;
nn_NO[1]: %1$s tankar på &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
nn_NO: Det ser ut til at ingenting vart funne på denne staden. Kanskje prøve eit søk?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
nn_NO: Oops! Kan ikkje finne den sida.
