WordPress.com - Themes - Hew - en to ja_JP translation catalogue (57 entries)

en: Main Accent
ja_JP: メインアクセント

note: Description of the plugin/theme
en: Hew is a personal blog theme with distinct identity and a splash of colour! It's all about sharing your thoughts and experiences, and connecting with your readers via prominently placed social media links.
ja_JP: Hew は独自性とはじけるカラフルさが特徴の個人ブログ向けテーマです。考えや経験を共有したり、目立つ位置に配置されたソーシャルメディアリンクを活用して読者とのつながりを構築しましょう。

en: Search Results for: %s
ja_JP: 検索結果: %s

en: Archives
ja_JP: アーカイブ

en: Archives: %s
ja_JP: アーカイブ: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ja_JP: チャット

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ja_JP: 音声

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ja_JP: ステータス

[ctx: post format archive title]
en: Links
ja_JP: リンク

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ja_JP: 引用

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ja_JP: 動画

[ctx: post format archive title]
en: Images
ja_JP: 画像

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ja_JP: ギャラリー

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ja_JP: アサイド

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ja_JP: Y年n月j日

en: Day: %s
ja_JP: 日: %s

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
ja_JP: Y年n月

en: Month: %s
ja_JP: 月別: %s

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
ja_JP: Y年

en: Year: %s
ja_JP: 年: %s

en: Author: %s
ja_JP: 作者別: %s

en: Tag: %s
ja_JP: タグ: %s

en: Category: %s
ja_JP: カテゴリー: %s

en: Post navigation
ja_JP: 投稿ナビゲーション

en: Newer posts
ja_JP: 新しい投稿

en: Older posts
ja_JP: 過去の投稿

en: Posts navigation
ja_JP: 投稿ナビゲーション

[ctx: post date]
en: Posted on %s
ja_JP: 投稿日: %s

en: Your comment is awaiting moderation.
ja_JP: あなたのコメントは承認待ちです。

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ja_JP: %1$s %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
ja_JP: %s <span class="says">より:</span>

en: Pingback:
ja_JP: ピンバック:

en: Page %s
ja_JP: ページ %s

en: Widgets
ja_JP: ウィジェット

en: Skip to content
ja_JP: コンテンツへ移動

en: Top Widget Area Four
ja_JP: トップウィジェットエリア 4

en: Top Widget Area Three
ja_JP: トップウィジェットエリア 3

en: Top Widget Area Two
ja_JP: トップウィジェットエリア 2

en: Top Widget Area One
ja_JP: トップウィジェットエリア 1

en: Social Menu
ja_JP: ソーシャルメニュー

en: Primary Menu
ja_JP: メインメニュー

en: A Semantic Personal Publishing Platform
ja_JP: セマンティックなブログ／CMS プラットフォーム

en: All %s posts
ja_JP: すべての%s投稿

en: Edit
ja_JP: 編集

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ja_JP: お探しのコンテンツを見つけられませんでした。検索をお試しください。

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ja_JP: ご指定の検索条件に一致する投稿がありませんでした。他のキーワードでもう一度検索してみてください。

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ja_JP: 最初の投稿をする準備ができましたか ?  <a href="%1$s">ここからスタート</a>してください。

en: Nothing Found
ja_JP: 見つかりません

en: Pages:
ja_JP: ページ:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ja_JP: 続きを読む <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
ja_JP: コメントは受け付けていません。

en: Newer Comments &rarr;
ja_JP: 新しいコメント &rarr;

en: &larr; Older Comments
ja_JP: &larr; 古いコメント

en: Comment navigation
ja_JP: コメントナビゲーション

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ja_JP[0]: 「%2$s」への%1$s件のフィードバック

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ja_JP: こちらには何もありません。検索をお試しください。

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ja_JP: お探しのページが見つかりません。
