WordPress.com - Themes - Hew - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Main Accent
it: Accento Principale

en: Search Results for: %s
it: Risultati della ricerca per: %s

en: Archives
it: Archivi

en: Archives: %s
it: Archivi: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
it: Chat

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
it: Stati

[ctx: post format archive title]
en: Links
it: Link

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
it: Citazioni

[ctx: post format archive title]
en: Videos
it: Video

[ctx: post format archive title]
en: Images
it: Immagini

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
it: Gallerie

[ctx: post format archive title]
en: Asides
it: Digressioni

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
it: j F Y

en: Day: %s
it: Giorno: %s

en: Month: %s
it: Mese: %s

en: Year: %s
it: Anno: %s

en: Author: %s
it: Autore: %s

en: Category: %s
it: Categoria: %s

en: Post navigation
it: Navigazione articolo

en: Newer posts
it: Articoli più recenti

en: Older posts
it: Articoli meno recenti

en: Posts navigation
it: Navigazione articoli

[ctx: post date]
en: Posted on %s
it: Pubblicato il %s

en: Your comment is awaiting moderation.
it: Il tuo commento deve ancora venire moderato.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
it: %1$s alle %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
it: %s <span class="says">ha detto:</span>

en: Page %s
it: Pagina %s

en: Widgets
it: Widget

en: Skip to content
it: Vai al contenuto

en: Social Menu
it: Menu Social

en: Primary Menu
it: Menu principale

en: Theme: %1$s by %2$s.
it: Tema: %1$s di %2$s.

en: Proudly powered by %s
it: Funziona grazie a %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
it: Una piattaforma semantica di editoria personale

en: All %s posts
it: Tutti %s i posti

en: Edit
it: Modifica

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
it: Non riusciamo a trovare quello che cerchi. Forse eseguire una ricerca potrebbe essere di aiuto.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
it: Spiacente, nulla corrisponde i termini della tua ricerca. Riprova con parole chiave diverse.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
it: Sei pronto a pubblicare il tuo primo articolo? <a href="%1$s">Comincia da qui</a>.

en: Nothing Found
it: Nessun risultato

en: Pages:
it: Pagine:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
it: Continua a leggere <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
it: I commenti sono chiusi.

en: Newer Comments &rarr;
it: Commenti più recenti &rarr;

en: &larr; Older Comments
it: &larr; Commenti meno recenti

en: Comment navigation
it: Navigazione commenti

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
it[0]: Un pensiero su &ldquo;%2$s&rdquo;
it[1]: %1$s pensieri su &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
it: Sembra che non ci sia nulla. Provare una ricerca?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
it: Oops! Impossibile trovare la pagina.
