WordPress.com - Themes - Hew - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Search Results for: %s
is: Leitarniðurstöður fyrir: %s

en: Archives
is: Færslusafn

en: Archives: %s
is: Færslusafn: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
is: Samtöl

[ctx: post format archive title]
en: Audio
is: Hljóðskrár

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
is: Stöður

[ctx: post format archive title]
en: Links
is: Tenglar

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
is: Tilvitnanir

[ctx: post format archive title]
en: Videos
is: Myndbönd

[ctx: post format archive title]
en: Images
is: Myndir

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
is: Myndasöfn

[ctx: post format archive title]
en: Asides
is: Innskot

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
is: j. F, Y

en: Day: %s
is: Dagur: %s

en: Month: %s
is: Mánuður: %s

en: Year: %s
is: Ár: %s

en: Author: %s
is: Höfundur: %s

en: Tag: %s
is: Efnisorð: %s

en: Category: %s
is: Flokkur: %s

en: Post navigation
is: Færslu leiðarstýring

en: Older posts
is: Eldri færslur

en: Posts navigation
is: Leiðarkerfi færslna

[ctx: post date]
en: Posted on %s
is: Birt þann %s

en: Your comment is awaiting moderation.
is: Athugasemd þín bíður samþykkis.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
is: %1$s kl %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
is: %s <span class="says">skrifar:</span>

en: Page %s
is: Síða %s

en: Widgets
is: Aukahlutir

en: Skip to content
is: Hoppa yfir í efni

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
is: virkt

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
is: virkt

en: Top Widget Area Four
is: Efsta síðuhlutasvæði fjögur

en: Top Widget Area Three
is: Efsta síðuhlutasvæði þrjú

en: Top Widget Area Two
is: Efsta síðuhlutasvæði tvö

en: Top Widget Area One
is: Efsta síðuhlutasvæði eitt

en: Social Menu
is: Valmynd samfélagsmiðla

en: Primary Menu
is: Aðalvalmynd

en: Theme: %1$s by %2$s.
is: Þema: %1$s eftir %2$s.

en: Proudly powered by %s
is: Drifið áfram af %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
is: Merkingarfræðilegt útgáfukerfi

en: All %s posts
is: Allar %s færslur

en: Edit
is: Breyta

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
is: Það lítur út fyrir að við finnum ekki það sem þú sækist eftir. Hugsanlega hjálpar til að nota leitina.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
is: Því miður, ekkert fannst sem passaði við leitarskilyrðin. Vinsamlega reyndu aftur með öðrum leitarorðum.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
is: Tilbúin(n) til að birta fyrstu færsluna þína? <a href="%1$s">Byrjaðu hér</a>.

en: Nothing Found
is: Ekkert fannst

en: Pages:
is: Síður:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
is: Lesa meira <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
is: Lokað er á athugasemdir.

en: Newer Comments &rarr;
is: Nýrri athugasemdir &raquo;

en: &larr; Older Comments
is: &laquo; Eldri athugasemdir

en: Comment navigation
is: Leiðastýring athugasemda

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
is[0]: Ein athugasemd við &ldquo;%2$s&rdquo;
is[1]: %1$s athugasemdir við &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
is: Svo virðist sem ekkert hafi fundist á þessari slóð. Viltu reyna leitina?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
is: Úbbs! Þessi síða fannst ekki.
