WordPress.com - Themes - Hew - en to hr translation catalogue (49 entries)

en: Search Results for: %s
hr: Rezultati Pretrage za: %s

en: Archives
hr: Arhiva

en: Archives: %s
hr: Arhiva: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
hr: Čavrljanja

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
hr: Statusi

[ctx: post format archive title]
en: Links
hr: Poveznice

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
hr: Citati

[ctx: post format archive title]
en: Videos
hr: Videi

[ctx: post format archive title]
en: Images
hr: Slike

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
hr: Galerije

[ctx: post format archive title]
en: Asides
hr: Crtice

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
hr: j. F Y.

en: Day: %s
hr: Dan: %s

en: Month: %s
hr: Mjesec: %s

en: Year: %s
hr: Godina: %s

en: Author: %s
hr: Autor: %s

en: Tag: %s
hr: Oznaka: %s

en: Post navigation
hr: Post Navigacija

en: Newer posts
hr: Noviji Postovi

en: Older posts
hr: Stariji Postovi

en: Posts navigation
hr: Navigacija postova

en: Your comment is awaiting moderation.
hr: Vaš komentar čeka na moderiranje.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
hr: %1$s u %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
hr: %s <span class="says">napisao:</span>

en: Pingback:
hr: Povratni ping:

en: Page %s
hr: Stranica %s

en: Widgets
hr: Widgeti

en: Skip to content
hr: Skoči do sadržaja

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
hr: uklj.

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
hr: uključeno

en: Primary Menu
hr: Primarni Izbornik

en: Theme: %1$s by %2$s.
hr: Tema: %1$s od %2$s

en: Proudly powered by %s
hr: Ponosno pokreće %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
hr: Semantička Osobna Platforma Za Objavljivanje

en: All %s posts
hr: Svih %s članaka

en: Edit
hr: Uredi

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
hr: Izgleda da ne možemo pronaći ono što tražite. Možda pretraga može pomoći.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
hr: Žalim, ali nije pronađeno ništa što odgovara vašim kriterijima pretraživanja. Molimo pokušajte ponovno sa nekim drugim ključnim riječima.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
hr: Jesi spreman objaviti prvi članak? <a href="%1$s">Započni ovdje</a>.

en: Nothing Found
hr: Ništa nije pronađeno

en: Pages:
hr: Stranice:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hr: Nastavi čitati <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
hr: Komentari su zatvoreni.

en: Newer Comments &rarr;
hr: Noviji Komentari &rarr;

en: &larr; Older Comments
hr: &larr; Stariji Komentari

en: Comment navigation
hr: Navigacija komentara

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hr[0]: Jedna misao o &ldquo;%2$s&rdquo;
hr[1]: %1$s misli o &ldquo;%2$s&rdquo;
hr[2]: %1$s misli o &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
hr: Izgleda da se ništa ne nalazi na ovoj lokaciji. Možda da probate pretragu?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
hr: Ups!. Tu stranicu nije moguće pronaći.
