WordPress.com - Themes - Hew - en to hi_IN translation catalogue (56 entries)

en: Search Results for: %s
hi_IN: %s के लिए खोज परिणाम:

en: Archives
hi_IN: पुरालेख

en: Archives: %s
hi_IN: पुरालेख: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
hi_IN: चैट्स

[ctx: post format archive title]
en: Audio
hi_IN: ऑडियो

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
hi_IN: स्थितियां

[ctx: post format archive title]
en: Links
hi_IN: कड़ियाँ

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
hi_IN: उद्धरण

[ctx: post format archive title]
en: Videos
hi_IN: वीडियोस

[ctx: post format archive title]
en: Images
hi_IN: छवियाँ

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
hi_IN: गैलेरियां

[ctx: post format archive title]
en: Asides
hi_IN: एसाइड

en: Day: %s
hi_IN: दिन: %s

en: Month: %s
hi_IN: महीना: %s

en: Year: %s
hi_IN: वर्ष: %s

en: Author: %s
hi_IN: लेखक: %s

en: Tag: %s
hi_IN: टैग: %s

en: Category: %s
hi_IN: श्रेणी: %s

en: Post navigation
hi_IN: पोस्ट नेविगेशन

en: Newer posts
hi_IN: नए पोस्टस

en: Older posts
hi_IN: पुराने पोस्टस

en: Posts navigation
hi_IN: पोस्टस नेविगेशन

[ctx: categories list]
en: in %1$s
hi_IN: %1$s में

[ctx: post date]
en: Posted on %s
hi_IN: %s पर पोस्ट किया गया

en: Your comment is awaiting moderation.
hi_IN: आपकी टिप्पणी स्वीकृति के इंतजार में है.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
hi_IN: %1$s को  %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
hi_IN: %s <span class="says">कहते हैं:</span>

en: Pingback:
hi_IN: पिंगबैक:

en: Page %s
hi_IN: पृष्ठ %s

en: Widgets
hi_IN: विजेट्स

en: Skip to content
hi_IN: सामग्री पर जाएं

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
hi_IN: ऑन

en: Top Widget Area Four
hi_IN: शीर्ष विजेट क्षेत्र चार

en: Top Widget Area Three
hi_IN: शीर्ष विजेट क्षेत्र तीन

en: Top Widget Area Two
hi_IN: शीर्ष विजेट क्षेत्र दो

en: Top Widget Area One
hi_IN: शीर्ष विजेट क्षेत्र एक

en: Social Menu
hi_IN: सामाजिक मेनू

en: Primary Menu
hi_IN: प्राथमिक मेनू

en: Theme: %1$s by %2$s.
hi_IN: थीम: %2$s द्वारा %1$s।

en: Proudly powered by %s
hi_IN: %s द्वारा गर्व के साथ संचालित

en: A Semantic Personal Publishing Platform
hi_IN: एक अर्थगत निजी प्रकाशन मंच

en: All %s posts
hi_IN: %s के सभी पोस्ट

en: Edit
hi_IN: सम्पादन

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
hi_IN: ऐसा लगता है आप जो देख रहे हैं हमें नहीं मिल रहा है। शायद खोज मदद कर सकता है।

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
hi_IN: क्षमा करें, लेकिन कुछ भी आपके खोज शब्दों से मेल नहीं खाते। कृपया कुछ अलग खोजशब्दों के साथ फिर से प्रयास करें।

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
hi_IN: अपनी पहली पोस्ट को प्रकाशित करने के लिए तैयार हैं? <a href="%1$s">यहाँ से शुरुआत करें</a>।

en: Nothing Found
hi_IN: कुछ नहीं मिला

en: Pages:
hi_IN: पृष्ठ:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hi_IN: पढना जारी रखे <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
hi_IN: टिप्पणियाँ बंद कर दी गयी है.

en: Newer Comments &rarr;
hi_IN: नई टिप्पणियां &rarr;

en: &larr; Older Comments
hi_IN: &larr; पुरानी टिप्पणियाँ

en: Comment navigation
hi_IN: टिप्पणी नेविगेशन

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hi_IN[0]: &ldquo;%2$s&rdquo पर एक विचार;
hi_IN[1]: %1$s विचार &ldquo;%2$s&rdquo पर;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
hi_IN: ऐसा लगता है कि कुछ भी इस स्थान पर नहीं पाया गया है। शायद एक खोज की कोशिश करें?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
hi_IN: उफ़! वह पृष्ठ नहीं पाया जा सकता है।
