WordPress.com - Themes - Hew - en to fa translation catalogue (61 entries)

en: Main Accent
fa: تأکید اصلی

note: Description of the plugin/theme
en: Hew is a personal blog theme with distinct identity and a splash of colour! It's all about sharing your thoughts and experiences, and connecting with your readers via prominently placed social media links.
fa: Hew یک پوستهٔ برای وب‌نویشت‌های شخصی  است  که هویت و رنگ‌بندی‌آی جداگانه دارد! تمام تلاشش روی اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجربیات شما و ارتباط‌برقرارکردن خوانندگانتان از راه پیوندهای رسانه‌های اجتماعی است.

en: Search Results for: %s
fa: نتایج جست‌وجو برای: %s

en: Archives
fa: بایگانی

en: Archives: %s
fa: بایگانی‌ها: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
fa: گپ‌ها

[ctx: post format archive title]
en: Audio
fa: صوت

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
fa: وضعیت‌ها

[ctx: post format archive title]
en: Links
fa: پیوندها

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
fa: گفتاوردها

[ctx: post format archive title]
en: Videos
fa: فیلم‌ها

[ctx: post format archive title]
en: Images
fa: تصویرها

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
fa: گالری‌‌ها

[ctx: post format archive title]
en: Asides
fa: حاشیه‌ها

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
fa: j F Y

en: Day: %s
fa: روز: %s

en: Month: %s
fa: ماه: %s

en: Year: %s
fa: سال: %s

en: Author: %s
fa: نویسنده: %s

en: Tag: %s
fa: برچسب‌ها: %s

en: Category: %s
fa: دسته: %s

en: Post navigation
fa: ناوبری نوشته

en: Newer posts
fa: نوشته‌های تازه‌تر

en: Older posts
fa: نوشته‌های پیشین

en: Posts navigation
fa: ناوبری نوشته‌ها

[ctx: categories list]
en: in %1$s
fa: در %1$s

note: translators: used between list items, there is a space after the comma
en: ,
fa: ،

[ctx: post date]
en: Posted on %s
fa: نوشته‌شده در %s

en: Your comment is awaiting moderation.
fa: دیدگاه شما چشم به راه بررسی است.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
fa: %1$s در %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
fa: %s <span class="says">می‌گوید:</span>

en: Pingback:
fa: بازتاب:

en: Page %s
fa: صفحهٔ %s

en: Widgets
fa: ابزارک‌ها

en: Skip to content
fa: پرش به محتوا

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
fa: off

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
fa: روی

en: Top Widget Area Four
fa: پهنهٔ ابزارک چهارم بالا

en: Top Widget Area Three
fa: پهنهٔ ابزارک سوم بالا

en: Top Widget Area Two
fa: پهنهٔ ابزارک دوم بالا

en: Top Widget Area One
fa: پهنهٔ ابزارک یکم بالا

en: Social Menu
fa: گزینگان اجتماعی

en: Primary Menu
fa: گزینگان اصلی

en: Theme: %1$s by %2$s.
fa: پوسته: %1$s کاری از %2$s.

en: Proudly powered by %s
fa: با افتخار، نیرو گرفته از %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
fa: بستر نشر شخصی معنایی

en: All %s posts
fa: همهٔ %s نوشته

en: Edit
fa: ویرایش

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fa: به نظر می‌آید ما نمی‌توانیم آنچه به دنبالش هستید بیابیم. احتمالا جست‌وجو می‌تواند کمک کند.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fa: بدبختانه جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت. با واژگانی دیگر جستجو کنید.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fa: آمادهٔ انتشار نخستین نوشتهٔ خود هستید؟ <a href="%1$s">از اینجا بیآغازید</a>.

en: Nothing Found
fa: چیزی پیدا نشد

en: Pages:
fa: صفحه‌ها:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fa: به خواندن ادامه دهید <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
fa: دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

en: Newer Comments &rarr;
fa: دیدگاه‌های تازه‌تر &rarr;

en: &larr; Older Comments
fa: &larr; دیدگاه‌های پیشین

en: Comment navigation
fa: ناوبری دیدگاه

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fa[0]: %1$s نظر برای &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fa: به نظر می‌رسد چیزی اینجا نیست. مایل هستید جستجو کنید؟

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fa: اوه! امکان یافتن صفحه نیست.
