WordPress.com - Themes - Hew - en to cy_GB translation catalogue (49 entries)

en: Search Results for: %s
cy_GB: Canlyniadau Chwilio: %s

en: Archives
cy_GB: Archif

en: Archives: %s
cy_GB: Archifau: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
cy_GB: Sgyrsiau

[ctx: post format archive title]
en: Audio
cy_GB: Sain

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
cy_GB: Statws

[ctx: post format archive title]
en: Links
cy_GB: Cysylltau

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
cy_GB: Dyfyniadau

[ctx: post format archive title]
en: Videos
cy_GB: Fideos

[ctx: post format archive title]
en: Images
cy_GB: Delweddau

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
cy_GB: Orielau

[ctx: post format archive title]
en: Asides
cy_GB: Neilleb

en: Day: %s
cy_GB: Diwrnod: %s

en: Month: %s
cy_GB: Mis: %s

en: Year: %s
cy_GB: Blwyddyn: %s

en: Author: %s
cy_GB: Awdur: %s

en: Category: %s
cy_GB: Categori: %s

en: Post navigation
cy_GB: Llywio cofnod

en: Newer posts
cy_GB: Cofnodion Diweddar

en: Older posts
cy_GB: Cofnodion Hyn

en: Posts navigation
cy_GB: Llywio cofnodion

en: Your comment is awaiting moderation.
cy_GB: Mae eich sylw'n disgwyl ei gymedroli.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
cy_GB: %1$s am %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
cy_GB: %s <span class="says">yn dweud:</span>

en: Pingback:
cy_GB: Hysbysiad Cyfeirio:

en: Page %s
cy_GB: Tudalen %s

en: Widgets
cy_GB: Teclynnau

en: Skip to content
cy_GB: Neidio i'r cynnwys

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Droid Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
cy_GB: ymlaen

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
cy_GB: ymlaen

en: Social Menu
cy_GB: Dewislen Gymdeithasol

en: Primary Menu
cy_GB: Dewislen Cynradd

en: Theme: %1$s by %2$s.
cy_GB: Thema: %1$s gan %2$s.

en: Proudly powered by %s
cy_GB: Yn falch o gael ei bweru gan %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
cy_GB: Platfform Cyhoeddi Personol Semantig

en: Edit
cy_GB: Golygu

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
cy_GB: Mae'n ymddangos nad ydych yn gallu canfod yr hyn rydych yn chwilio amdano. Efallai y gall chwilio fod o gymorth.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
cy_GB: Does dim yn cydweddu eich geiriau chwilio. Ceisiwch eto gydag allweddeiriau gwahanol.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
cy_GB: Barod i gyhoeddi eich cofnod cyntaf? <a href="%1$s">Cychwyn fan hyn</a>.

en: Nothing Found
cy_GB: Heb Ganfod Dim

en: Pages:
cy_GB: Tudalennau:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
cy_GB: Parhau i ddarllen <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
cy_GB: Mae'r sylwadau wedi cau.

en: Newer Comments &rarr;
cy_GB: Cofnodion Diweddarach &raquo;

en: &larr; Older Comments
cy_GB: &laquo; Cofnodion Hŷn

en: Comment navigation
cy_GB: Llywio Sylwadau

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
cy_GB[0]: Un sylw ar &ldquo;%2$s&rdquo;
cy_GB[1]: %1$s sylw ar &ldquo;%2$s&rdquo;
cy_GB[2]: %1$s sylw ar &ldquo;%2$s&rdquo;
cy_GB[3]: %1$s sylw ar &ldquo;%2$s&rdquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
cy_GB: Does dim wedi eu canfod yn fan hyn. Beth am chwilio?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
cy_GB: Wps! Dim golwg o'r dudalen honno.
