WordPress.com - Themes - Hew - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Main Accent
ar: العنصر البارز الأساسي

note: Description of the plugin/theme
en: Hew is a personal blog theme with distinct identity and a splash of colour! It's all about sharing your thoughts and experiences, and connecting with your readers via prominently placed social media links.
ar: يُعد Hew قالب مدونة شخصية بهوية متميزة ودفقة من الألوان! فهو معني بمشاركة أفكارك وخبراتك، والتواصل مع قرائك عن طريق روابط وسائل الإعلام الاجتماعية التي وضعت في مكانة بارزة.

en: Search Results for: %s
ar: نتائج البحث عن: %s

en: Archives
ar: أرشيفات

en: Archives: %s
ar: الآرشيفات: %s

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ar: المحادثات

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ar: الصوتيات

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ar: الحالات

[ctx: post format archive title]
en: Links
ar: الروابط

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ar: الإقتباسات

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ar: الفيديوهات

[ctx: post format archive title]
en: Images
ar: الصور

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ar: المعارض

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ar: الملاحظات

en: Day: %s
ar: يوم: %s

en: Month: %s
ar: شهر: %s

en: Year: %s
ar: السنة: %s

en: Author: %s
ar: الكاتب: %s

en: Tag: %s
ar: الوسم: %s

en: Category: %s
ar: التصنيف: %s

en: Post navigation
ar: التنقل بين التدوينات

en: Newer posts
ar: التدوينات الأحدث

en: Older posts
ar: تدوينات أقدم

en: Posts navigation
ar: تصفح المقالات

note: translators: used between list items, there is a space after the comma
en: ,
ar: ،

en: Your comment is awaiting moderation.
ar: تعليقك في انتظار المراجعة.

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ar: %1$s في %2$s

en: %s <span class="says">says:</span>
ar: <span class="says">يقول</span> %s:

en: Pingback:
ar: تعقيب:

en: Page %s
ar: الصفحة %s

en: Widgets
ar: المربعات الجانبية

en: Skip to content
ar: تخطى إلى المحتوى

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported * by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ar: مفعل

en: Social Menu
ar: قائمة اجتماعية

en: Primary Menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Theme: %1$s by %2$s.
ar: قالب: %1$s بواسطة %2$s.

en: Proudly powered by %s
ar: مدعوم بواسطة %s

en: A Semantic Personal Publishing Platform
ar: منصة نشر شخصي دلالية

en: All %s posts
ar: كل %s المقالات

en: Edit
ar: تحرير

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ar: يبدو أنه لا يمكن إيجاد ما تبحث عنه. قد تفيدك خاصية البحث.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ar: عذرا، لا يوجد شيء يتطابق مع كلمات البحث التي استعملتها، المرجو المحاولة من جديد باستعمال كلمات مفتاحية أخرى.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ar: مستعد لنشر تدوينتك الأولى؟ <a href="%1$s">ابدأ من هنا</a>.

en: Nothing Found
ar: لم يتم العثور على نتائج

en: Pages:
ar: الصفحات:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ar: استمر في القراءة <span class="meta-nav">&larr;</span>

en: Comments are closed.
ar: التعليقات مغلقة.

en: Newer Comments &rarr;
ar: تعليقات أقدم &larr;

en: &larr; Older Comments
ar: &rarr; تعليقات أقدم

en: Comment navigation
ar: استعراض التعليق

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ar[0]: لا أفكار على &rdquo;%2$s&ldquo;
ar[1]: فكرة واحدة على &rdquo;%2$s&ldquo;
ar[2]: فكرتان اثنتان على &rdquo;%2$s&ldquo;
ar[3]: %1$s أفكار على &rdquo;%2$s&ldquo;
ar[4]: %1$s فكرة على &rdquo;%2$s&ldquo;
ar[5]: %1$s فكرة على &rdquo;%2$s&ldquo;

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ar: يبدو أنه لا يوجد شيء هنا. ربما حاول استعمال البحث؟

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ar: الصفحة التي طلبتها غير موجودة.
